Presentation
| Accessory | Cable |
| Retractable cable | No |
| Connectivity | USB-C - USB-C |
| Product color | White |
| Functionality | Data and Charging |
| Product range | C3-03 |
| Cable length | 1.2m |
| Power | 60W |
Sale package
| Pack | Blister |
| Content | Cable |
| Product status | New |
| Accessory | Cable |
| Retractable cable | No |
| Connectivity | USB-C - USB-C |
| Product color | White |
| Functionality | Data and Charging |
| Product range | C3-03 |
| Cable length | 1.2m |
| Power | 60W |
| Pack | Blister |
| Content | Cable |
| Product status | New |



Fast Charge Technology
With a power of up to 60W, this type C plug cable allows fast charging of compatible smartphones, tablets, and laptops.
Optimized Data Transfer
The Acefast cable supports data transfer rates of up to 480 Mbps, ensuring quick file synchronization between devices.
Specifications:
Material: TPE;
Connector type: USB-C;
Power: 60W;
Current: 3A;
Cable length: 1.2m;
Weight: 29g;
Standard: USB 2.0 Hi-Speed 480Mbps.
