Honor Network Charger HN-110600E00, 66W, 6A, 1 x USB-A, White 2221951
ID: 352671
PN: 2221951
EAN: 0660982729469
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
24 months
Out of stock
Delivery on time guaranteed
Receive your order on time with the help of our efficient and reliable delivery services.
Expert support team
From product questions to after-sales support, our team of specialists is here to help.
Return the product
View full details
Presentation
Retractable cable No
Product range HN-110600E00
Output USB-A (5V / 2A / 10V / 4A / 11V / 6A
Fast charging Yes
Port (output) charger 1 x USB-A
Power load 66W
Charging technology SuperCharge
Charger type Network Charger
Sale package
Pack Bulk
Content Network Charger
Product status New
Honor Network Charger HN-110600E00 - White 2221951
The HONOR HN-110600E00 SuperCharge 66W network charger is the ideal choice for ultra-fast and safe charging of your compatible devices.
Designed for maximum performance, this charger delivers up to 66W through HONOR SuperCharge technology, making it perfect for HONOR smartphones and
incarcator-retea-honor-hn-110600e00-2C-66w-2C-6a-2C-1-x-usb-a-2C-alb-2221951-
Features:
- Maximum power: 66W
- Port: 1 x USB-A
- Input voltage: 100-240V AC, 50/60Hz, 1.8A
- Multiple safety protections: overheating, overvoltage, overcurrent
- Operating temperature: -10 degrees - 45 degrees C
- Storage temperature: -40 degrees - 70 degrees C
- Permitted relative humidity: 5%-95%
- Dimensions: 68.3 x 50 x 28.3 mm
- Weight: 103 g
Responsible for this product in the EU
Manufacturer Honor
Responsible entity Honor Technologies Germany GmbH
Address Straat Toulouser Allee, Straatnummer 27, D-40211 Düsseldorf, Duitsland
E-mail deutschland@honor.com
Customer Reviews
Based on 4 reviews
100%
(4)
0%
(0)
0%
0%
0%